Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

DBSPodobnie jak w ubiegłych latach Prezydent Mariusz Chrzanowski w związku z obchodami Dnia Bez Samochodu wydał zarządzenie, że w najbliższy czwartek 22 września, wszystkimi liniami komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych miasta będzie można podróżować bezpłatnie.

Dzień Bez Samochodu wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w ramach którego MPK w Łomży sp. z o.o. prowadzi różnorodne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa i komfortu pasażerów komunikacji miejskiej w Łomży.

W ostatnich dniach rozmawialiśmy na przystankach z pasażerami przedstawiając możliwości podróży, które oferuje cała sieć połączeń komunikacji miejskiej. Na monitorach we wszystkich autobusach wyświetlana będzie informacja „Zdejmij plecak” zachęcająca do racjonalnego wykorzystania przestrzeni w autobusach miejskich. Jednocześnie, aby zapewnić punktualne dotarcie uczniów na zajęcia lekcyjne, od 26 września (poniedziałek) zostaną wprowadzone, wnioskowane przez szkoły, korekty czasów przejazdu na kursach linii 1 i 5 dojeżdżających do szkół na godzinę 8:00.

Celem prowadzonych przez MPK działań jest usprawnienie podróżowania komunikacją miejską w Łomży, przekonanie ludzi do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze.

Ponadto, w ramach dobrej współpracy z Komendą Miejską Policji, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Zespołem Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży bierzemy udział w organizowanej przez Policję akcji pn. ROADPOL Safety Days, która promuje działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.