Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Upalne lato nie omija komunikacji miejskiej

Ostatnie dni z wysokimi temperaturami pokazały jak ważna jest klimatyzacja w przestrzeni pasażerskiej dla komfortu przejazdu autobusem.

Niestety zdecydowana większość autobusów w taborze MPK nie posiada takiej klimatyzacji. Są to 22 autobusy marki Scania z 2011 roku. W tamtym czasie klimatyzacja w autobusach nie była tak powszechna a ponadto była bardzo droga zarówno w zakupie jak i w eksploatacji.

Czytaj więcej...

Przyszedłem tu na chwilę

Przyszedłem tu na chwilę – wspomina Pan Krzysztof Prusiński po 50 latach pracy w komunikacji miejskiej. O pracy dowiedział się przez przypadek od znajomego. Miał zaledwie 18 lat, a że w tamtych latach ciężko było dostać się do technikum, postanowił zaraz po szkole zawodowej iść do pracy.
Pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego, Pan Krzysztof nadal z pasją i zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki, będąc wzorem dla młodszych pokoleń pracowników. Jego oddanie, profesjonalizm i nieocenione doświadczenie są nie tylko inspiracją, ale również fundamentem, na którym opiera się nasza firma – przekazuje prezes MPK sp. z o.o. Janusz Nowakowski

Podróżuj wygodnie i za darmo z Łomżyńską Kartą Mieszkańca !

Mieszkańcy Łomży mogą już korzystać z wielu bonusów dzięki Łomżyńskiej Karcie Mieszkańca (ŁKM), w tym bezpłatnej komunikacji miejskiej, zniżek w miejskich instytucjach kultury i sportu oraz rabatów na usługi oferowane przez partnerów prywatnych. Program ten już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem – tysiące mieszkańców złożyło wnioski o wydanie karty.

Czytaj więcej...

Przedszkole Publiczne nr 9 zwiedza zajezdnię MPK

W dniu 19.06.2024 r mieliśmy przyjemność gościć Przedszkole Publiczne nr 9 w Łomży. Celem takich spotkań jest edukacja dzieci jak korzystać bezpiecznie z transportu miejskiego.  
Przedszkolaki miały okazję poznać jak wygląda komunikacja od środka. Podczas wizyty maluchy dowiedziały się na czym polega praca dyspozytora, kierowcy i pracowników warsztatu. Atrakcją dla dzieci była możliwość zasiadania za kierownicą autobusu i poczucia się jak zawodowy kierowca MPK.

Czytaj więcej...

Podkategorie