Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

MIN 1L 2019              Informujemy, że  zgodnie z Zarządzeniem 313/19 (link tutaj) z dnia 21.10.2019 r. Prezydent Miasta Łomży ustalił, że 01.11.2019 r. wszyscy pasażerowie będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie na wszystkich liniach. Uruchomimy również specjalną linię, która będzie kursować po Łomży, do Piątnicy, oraz do Drozdowa. Dodatkowo kilka kursów linii 8 i 10 zostanie wydłużonych do Kupisk Nowych.

Celem transportu zbiorowego w tym dniu jest zmniejszenie zatłoczenia w szczególności w obrębie cmentarzy i ułatwienie dotarcia na groby swoich bliskich.

Autobusy  "Linii  Cmentarnej" na terenie Łomży będą  kursować co 10 minut, do Piątnicy z częstotliwością co 30 minut, a do Drozdowa wykonamy 5 dodatkowych kursów. Szczegóły w załącznikach.

Mamy nadzieję, że dzięki tej modyfikacji sporo osób zdecyduje się w tym dniu na pozostawienie swoich samochodów i poruszanie się między cmentarzami autobusami MPK. Linia cmentarna przebiega obok dużych parkingów (parking przy Galerii Stokrotka, parking Lidl przy ul. Sikorskiego, parking 4Plus, dworzec PKS, Plac Niepodległości), z których można dojechać do każdego cmentarza autobusem komunikacji miejskiej. Zachęcamy wszystkich by pozostawili samochody na parkingach aby w sposób komfortowy poruszać się po mieście nie martwiąc się o znalezienie miejsca na samochód w pobliżu cmentarza. Przystanki autobusowe specjalnej linii zlokalizowane będą blisko cmentarzy.    

Uwaga:

01.11.2019 r. autobusy będą kursować według rozkładu świątecznego.

02.11.2019 r. autobusy będą kursować według rozkładu sobotniego.

Rozkład i trasę specjalnej linii cmentarnej na 01.11.2019 r. zamieszczamy poniżej:

download2  PLAKAT NA PRZYSTANEK
 download2  ROZKŁAD ZBIORCZY LINII SPECJALNEJ
 download2  ROZKŁAD SPECJALNY - KUPISKI NOWE