Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Informujemy, że  zgodnie z zarządzeniem nr 328 z dnia 18 października 2018r. Prezydent Miasta Łomży ustalił, że 1 listopada wszyscy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie na wszystkich liniach miejskich i pozamiejskich. Uruchomimy również specjalną linię, która będzie kursować po Łomży i do Piątnicy. Celem transportu zbiorowego w tym dniu jest zmniejszenie zatłoczenia w szczególności w obrębie cmentarzy i ułatwienie dotarcia na groby swoich bliskich.

Autobusy  "Linii  Cmentarnej" na terenie Łomży będą  kursować co 10 minut a poza miastem z częstotliwością co 30 min. Mamy nadzieję, że dzięki tej modyfikacji sporo osób zdecyduje się w tym dniu na pozostawienie swoich samochodów i poruszanie się między cmentarzami autobusami MPK. Linia cmentarna przebiega obok dużych parkingów (parking przy Galerii Stokrotka, parking Lidl przy ul. Sikorskiego, parking 4Plus, dworzec PKS, Plac Niepodległości), z których można dojechać do każdego cmentarza autobusem komunikacji miejskiej. Zachęcamy wszystkich by pozostawili samochody na parkingach żeby w sposób komfortowy poruszać się po mieście nie martwiąc się o znalezienie miejsca na samochód w pobliżu cmentarza. Przystanki autobusowe specjalnej linii zlokalizowane będą blisko cmentarzy.     

Uwaga:

1 listopada autobusy będą kursować według rozkładu świątecznego.

2 listopada autobusy będą kursować tak jak w dni robocze.

Rozkład i trasa specjalnej linii cmentarnej na 1 listopada udostępnione zostaną w najbliższym czasie na naszej stronie internetowej i na przystankach.