Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

W związku z planowanym zakończeniem przebudowy drogi Nr 645 od 17 listopada 2014r. uruchamiamy linię autobusową Nr „19”, która umożliwi bezpośredni dojazd autobusem MPK ze Zbójnej do Łomży. Nowa linia kursować będzie na trasie: Nowogród – Morgowniki – Dębniki – Zbójna. Dojazd do Łomży możliwy będzie bez przesiadki.

Kilka lat temu dzięki staraniom Wójta Gminy Zbójna Zenona Białobrzeskiego i Burmistrza Nowogrodu Józefa Piątka uwzględniliśmy takie połączenie przygotowując projekt dofinansowany ze środków unijnych  na zakup autobusów. Uruchomienie linii do Zbójnej zostało uzależnione od przebudowy drogi na tym odcinku (w sposób pośredni dostarczyliśmy dodatkowych argumentów aby drogę przebudować).

W pierwszym okresie nowe połączenie pomiędzy Zbójną a Nowogrodem powstanie poprzez wydłużenie istniejącej linii Nr „9” (Łomża – Nowogród) w godzinach dojazdu do szkoły i powrotu (1 kurs rano, 1 po południu). Jednocześnie zostanie zlikwidowany pierwszy poranny kurs Łomża – Nowogród – Łomża (wyjazd z Łomży o godz.  4.50, wyjazd  z Nowogrodu - 5.15) ze względu na coraz mniejszą liczbę osób korzystających z przejazdów w tych godzinach.

Uwzględniając monity i sugestie Burmistrza Nowogrodu planujemy uruchomienie dodatkowego kursu na trasie Nowogród – Łomża w godzinach porannych (przewidywany termin – przełom listopada i grudnia), który będzie przebiegał między innymi ul. Browarną i dojeżdżał np. do Szpitala. Poprawi to  dojazd mieszkańcom miejscowości po trasie Zbójna – Łomża jak i mieszkańcom osiedla Maria.

Na wniosek Wójta Zbójnej i Burmistrza Nowogrodu rozważamy również możliwość kursowania autobusów MPK w soboty, aby umożliwić dojazd na targowisko w Nowogrodzie.

Zwiększanie ilości kursów na trasie Zbójna – Nowogród - Łomża będzie uzależnione od faktycznego zainteresowania pasażerów i opłacalności przejazdów.

projekt unijny 550