Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Miniatura obrazu - Goście z MZK SłupskOstatnie lata w komunikacji miejskiej to początek dynamicznego rozwoju elektromobilności. Aby wybrać jak najlepsze rozwiązania operatorzy wymieniają się doświadczeniami co pozwala na unikanie powielania błędów. W ostatnim czasie MPK bierze udział w tej wymianie doświadczeń w ramach współpracy Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, której MPK Łomża jest aktywnym członkiem. W związku z powyższym naszą spółkę odwiedzają różne delegacje gości z Polski, z branży transportu zbiorowego, aby zapoznać się naszymi rozwiązaniami w zakresie elektromobilności.

Ostatnia wizyta gości z MZK Słupsk – prezesa – Pani Anny Szabłowińskiej i dyrektora technicznego – Pana Pawła Siewierskiego była okazją do wymiany doświadczeń dwóch podobnej wielkości operatorów komunikacji miejskiej. W głównej mierze skupiliśmy się na problemach w zakresie eksploatacji autobusów elektrycznych i infrastruktury do ładowania tych autobusów.

GALERIA ZDJĘĆ:

Pani Prezes MZK Słupsk za kierownicą naszego autobusu elektrycznego. Dzięki swoim uprawnieniom do przewozu osób autobusami bez problemu znalazłaby zatrudnienie w  MPK Łomża (cały czas prowadzimy nabór na kierowców).

Pani Marzena - nasza kierowczyni dzieli się swoimi doświadczeniami z jazdy autobusami elektrycznymi i namawia Panią Prezes do pracy w MPK Łomża.

Goście ze Słupska na tle naszego „elektryka”