Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Miniaturka

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży sp. z o.o.  w dniach od 10 do 13 września 2020 r. testuje autobusu elektryczny  K-BUS E-Solar City,  austriackiego producenta K-Bus Gmbh (Kutsenits), Horstein.

Firma Kutsenits buduje pojazdy opierając się o technikę Mercedes-Benz, Volkswagen, Iveco oraz Nissan od podstaw jako autobusy transporty publicznego.

Testowany w Łomży autobus jest w 100% elektryczny, niskopodłogowy i dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Łącznie może pomieścić 26 pasażerów, w tym 15 na miejscach siedzących. Dzięki umieszczeniu siedzeń bokiem do kierunku jazdy 13 miejsc siedzących jest dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wyposażony jest w rampę umożliwiającą wjazd do pojazdu osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim lub osoby z wózkiem dziecięcym.

Autobus posiada układ napędowy Nissan e-nV 200 o mocy 80kw/109KM. Wyposażony jest w baterie o pojemności 40kWh pozwalające na przejechanie ok 110-130 km. Pojazd odzyskuje też energię dzięki układowi rekuperacji ładując baterie podczas hamowania lub zjazdu ze wzniesienia.

Dodatkowo autobus został wyposażony w panele fotowoltaiczne, które ładują dodatkową baterię 8kWh zasilającą systemy pojazdu i klimatyzację.

Przeprowadzane w Łomży testy nie uwzględniają kursowania autobusu na regularnych liniach. Zainteresowani  i pasjonaci komunikacją miejską mogą jednak obejrzeć pojazd oraz zadać pytania przedstawicielom producenta w piątek 11 września w godzinach:

 PREZENTACJA AUTOBUSU  (piątek 11.09.2020)
 10:20 - 10:50  Stary Rynek / Ratusz
 11:00 - 12:00  Pętla Przykoszarowa / Zespół Szkół Mechanicznych
 12:10 - 14:00  Baza MPK


Dodatkowe informacje:

www.wowo.com.pl

www.k-bus.at

Załączniki: