Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

minibibliobusW naszym autobusie była już kawiarnia, była filharmonia, a teraz pojawi się…. biblioteka. Przygotowaliśmy specjalną biblioteczkę z książkami, które będzie można poczytać w trakcie podróży, wypożyczyć i zabrać do domu, a po przeczytaniu zwrócić, lub przynieść w to miejsce swoje.

 

Zapraszamy do jeżdżenia z nami, w tym tygodniu szczególnie autobusem o numerze bocznym 212. Jutro (środa, 21 września) bibliobus kursuje na linii nr "10" od godziny 6.40 do 22.10, pojutrze rano na "10", a po południu na "5", w piątek cały dzień na "3". 

 EMPeKowska Biblioteka Mobilna nie wymaga zapisów, pieczątek ani żadnych innych formalności. Książkę może wziąć każdy, kto zechce. Jeśli komuś bardzo się spodoba może zostawić krótką notatkę na specjalnej karteczce. Biblioteka jest samoobsługowa, ale gdyby były problemy chętnie pomogą nasi bibliotekarze – kierowcy – panowie Grzegorz lub Andrzej.

biblioteka

Jesteśmy ciekawi jakie zainteresowanie wzbudzi ten pomysł wśród łomżan. Czy spodoba się im idea bibliobusa? Czy będą czytać i wypożyczać nasze książki? A może zaczną przynosić własne i oddawać innym. Tego wszystkiego na razie nie wiemy - ale przecież nie dowiemy się, dopóki nie spróbujemy. Tak więc… zaczynamy od jutra.

bibliotekaaut1Pierwszy księgozbiór zebraliśmy wśród pracowników MPK, ale do jego uzupełniania zapraszamy też naszych pasażerów – jeśli mają niepotrzebne książki, które chcą oddać innym – nasz biblio-bus to właśnie miejsce na to. Jeśli książek będzie zbyt wiele filie EMpPeKowskiej Biblioteki Moblinej pojawią się w kolejnych autobusach.

bibliotekaaut2Oczywiście może się zdarzyć, że książki znikną pierwszego dnia i już nie powrócą, a cała akcja się zakończy…. Ale nawet jeśli… będziemy wiedzieli, że wbrew obiegowym opiniom ludzie czytają książki i chcą je mieć, a my po prostu "uwolniliśmy" kilkadziesiąt książek – więc mimo wszystko było warto.

bibliotekaaut3

Uwaga! Uwaga!

EMPeKowska Biblioteka Mobilna Nr 212! Już od jutra! Zapraszamy!