Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Pojazdy elektryczne na naszych ulicach są nadal nowością, która budzi zarówno zainteresowanie jak i obawy związane z ich eksploatacją i bezpieczeństwem. W związku z wprowadzeniem do obsługi liniowej autobusów elektrycznych Yutong zorganizowaliśmy w dniu 6 kwietnia 2023 roku na terenie zajezdni MPK w Łomży spotkanie, w którym udział wzięli strażacy z okolicznych jednostek, pracownicy MPK oraz przedstawiciel dostawcy autobusów.

Podczas szkolenia przedstawiono budowę i specyfikę autobusu elektrycznego w kontekście postępowania służb podczas wypadków komunikacyjnych i działań ratowniczych.
Tematyka szkolenia obejmowała prezentację zabezpieczeń i urządzeń wspomagających bezpieczeństwo, budowę układu elektrycznego oraz pakietów bateryjnych.
Omówiono także działanie automatycznego systemu wykrywania i gaszenia pożaru zastosowanego w autobusach użytkowanych przez MPK Łomża.

Dziękujemy wszystkim jednostkom straży pożarnej, które brały udział w szkoleniu za zainteresowanie i zaangażowanie. Uzyskana przez strażaków wiedza pozwoli na bezpieczne podejmowanie ewentualnych działań ratowniczych w przypadku autobusów elektrycznych.