W Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego 18 lutego 2020 roku odbyła się konferencja oraz równoczesna prezentacja na Starym Rynku w Łomży nowej generacji autobusów MAN Lion’s City 12C oraz MAN VAN w serii eTGE – tj mikrobusów jak i pojazdów dostawczych.
W związku z planowanym remontem ulic Giełczyńska i Rządowa, informujemy, że na czas prowadzenia prac budowlanych ( od 20.02.2020 do 30.06.2020 ) nastąpi zmiana tras przejazdów autobusów komunikacji miejskiej. Jednocześnie na ulicy Polowej wprowadzona zostanie zmiana w kierunkach kursowania linii.
W czasie trwania objazdu mogą wystąpić zakłócenia w realizacji rozkładów jazdy.
Przystanki całkowicie wyłączone z ruchu: Stary Rynek, Rządowa, Giełczyńska MUZEUM.
Główne obowiązki na stanowisku: sprzątanie i mycie wnętrza autobusu, wykonywanie różnego rodzaju prac gospodarczych związanych z ogólnym utrzymaniem czystości na terenie zakładu pracy, sprzątanie wiat przystankowych, itp.
Główne obowiązki na stanowisku:projektowanie nowych linii autobusowych, prowadzenie pomiarów i napełnienia potoków pasażerskich, sporządzanie analiz z różnych dziedzin działalności techniczno-eksploatacyjnej,opracowanie rozkładów jazdy poszczególnych linii, przygotowywanie rozkładów jazdy i plansz informacyjnych umieszczanych na przystankach i w autobusach, kontrolowanie stanu technicznego słupków przystankowych, czytelności i aktualności rozkładów jazdy, usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów, planowanie obsług technicznych pojazdów, sporządzanie grafików pracy kierowców i zaplecza, zabezpieczanie ciągłości kursowania na liniach komunikacyjnych i prawidłową obsługę wynajmów zgodnie z harmonogramem pracy kierowców, likwidacja zakłóceń ruchu autobusów poprzez doraźną zmianę tras jazdy,udzielanie informacji na temat obowiązujących ulg, regulaminów przewozu itp.
We wtorek, 24 grudnia na Starym Rynku z inicjatywy Prezydenta Miasta Łomży została zorganizowana pierwsza Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących. We wnętrzu autobusu MPK chętni mogli podzielić się opłatkiem, skosztować dania wigilijne oraz napić się gorącej kawy i herbaty. W tle grały kolędy, wprowadzając uczestników spotkania w ciepły świąteczny nastrój. Zaangażowani w tą szczytną akcję postarali się aby potrzebujący poczuli chociaż namiastkę radosnych, rodzinnych świąt.
W lokalnych mediach ukazały się publikacje na temat wydarzenia. Zapraszamy do odwiedzin. Linki do publikacji zostały podane poniżej: