55 lat łomżyńskich „czerwoniaków”
- Szczegóły
W 2024 roku komunikacja miejska w Łomży obchodzi jubileusz 55-lecia powstania.
Za początki funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łomży uważa się datę 15.07.1969 roku. W pierwszym etapie działalności przedsiębiorstwa zostały uruchomione dwie linie autobusowe, które obejmowały całe miasto. Do obsługi tych linii wystarczało wtedy pięć autobusów. A pierwszy bilet na przejazd łomżyńską komunikacją kosztował 1 zł.



9.02.2024 r. gościliśmy na terenie naszej bazy uczniów trzeciej klasy o profilu elektromechanik z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. W trakcie wizyty uczniowie mogli zapoznać się zarówno z budową i obsługą klasycznych autobusów spalinowych jak i nowoczesnych autobusów elektrycznych, poznać obowiązki elektromechanika oraz narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy na warsztacie naprawczym. Gościom z ZSMiO przybliżone zostały ogólne zasady i wyzwania, które stawia przed nimi, jako przyszłymi elektromechanikami, nowy kierunek rozwoju transportu czyli elektromobilność. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć nowoczesne instalacje i urządzenia ( między innymi magazyn energii ), które są zainstalowane w MPK w Łomży.

