Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

55 lat łomżyńskich „czerwoniaków”

W 2024 roku komunikacja miejska w Łomży obchodzi jubileusz 55-lecia powstania.

Za początki funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łomży uważa się datę 15.07.1969 roku. W pierwszym etapie działalności przedsiębiorstwa zostały uruchomione dwie linie autobusowe, które obejmowały całe miasto. Do obsługi tych linii wystarczało wtedy pięć autobusów. A pierwszy bilet na przejazd łomżyńską komunikacją kosztował 1 zł.

Czytaj więcej...

Dlaczego autobusy się spóźniają?

Spóźnienia autobusów miejskich zdarzają się w większości miast podobnych do Łomży i są one główną przyczyną skarg pasażerów.

Istnieje jednak wiele czynników zewnętrznych, niezależnych od przewoźnika, które wpływają na punktualność usługi przewozowej.

Czytaj więcej...

Nowoczesne rozwiązania p.poż w łomżyńskich autobusach elektrycznych.

Pojazdy elektryczne na naszych ulicach są nadal nowością, która budzi zarówno zainteresowanie jak i obawy związane z ich eksploatacją i bezpieczeństwem. W związku z wprowadzeniem do obsługi liniowej autobusów elektrycznych Yutong zorganizowaliśmy w dniu 6 kwietnia 2023 roku na terenie zajezdni MPK w Łomży spotkanie, w którym udział wzięli strażacy z okolicznych jednostek, pracownicy MPK oraz przedstawiciel dostawcy autobusów.

Czytaj więcej...

Walentynki z MPK

Pani Bożena w środku autobusu walentynkowegoZ okazji Dnia Zakochanych na ulice Łomży wyjechał wyjątkowy autobus. Walentynkowy pojazd ozdobiony serduszkami wzbudzał wiele uśmiechu na twarzach pasażerów. Nie zabrakło drobnych słodkich upominków od sympatycznej Pani Bożeny, która swoim poczuciem humoru i serdecznością od wielu lat umila podróż naszym pasażerom.

Czytaj więcej...