Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Piknik Rady Osiedla nr 9 na bazie MPK

W tym roku druga edycja Pikniku Rady Osiedla nr 9 odbyła się na terenie naszej bazy. Program imprezy obejmował m.in. pokazy tańca, koncerty a także gry i konkursy. Organizatorzy, sponsorzy
i służby państwowe zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji, świetną zabawę i poczęstunek. Niezawodni pracownicy MPK częstowali kawą i herbatą. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i czekamy na więcej.

Czytaj więcej...

Wystawa „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży”

W bieżącym roku łomżyńska komunikacja miejska obchodzi jubileusz 55-lecia. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pani Dyrektor i pracowników Muzeum Północno – Mazowieckiego w dniu 18 maja miał miejsce wernisaż wystawy poświęconej historii MPK. Ekspozycję uatrakcyjniającą Noc Muzeów obejrzało ponad 1300 osób. Niektórzy przyjechali z różnych, nawet odległych regionów kraju.

Czytaj więcej...

55 lat łomżyńskich „czerwoniaków”

W 2024 roku komunikacja miejska w Łomży obchodzi jubileusz 55-lecia powstania.

Za początki funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łomży uważa się datę 15.07.1969 roku. W pierwszym etapie działalności przedsiębiorstwa zostały uruchomione dwie linie autobusowe, które obejmowały całe miasto. Do obsługi tych linii wystarczało wtedy pięć autobusów. A pierwszy bilet na przejazd łomżyńską komunikacją kosztował 1 zł.

Czytaj więcej...

Dlaczego autobusy się spóźniają?

Spóźnienia autobusów miejskich zdarzają się w większości miast podobnych do Łomży i są one główną przyczyną skarg pasażerów.

Istnieje jednak wiele czynników zewnętrznych, niezależnych od przewoźnika, które wpływają na punktualność usługi przewozowej.

Czytaj więcej...

Nowoczesne rozwiązania p.poż w łomżyńskich autobusach elektrycznych.

Pojazdy elektryczne na naszych ulicach są nadal nowością, która budzi zarówno zainteresowanie jak i obawy związane z ich eksploatacją i bezpieczeństwem. W związku z wprowadzeniem do obsługi liniowej autobusów elektrycznych Yutong zorganizowaliśmy w dniu 6 kwietnia 2023 roku na terenie zajezdni MPK w Łomży spotkanie, w którym udział wzięli strażacy z okolicznych jednostek, pracownicy MPK oraz przedstawiciel dostawcy autobusów.

Czytaj więcej...